גם ילדים סובלים לפעמים מחרדות.....

פחד לישון לבד בלילה, פחד להישאר בלי ההורים,דאגה מופרזת שיקרה משהו לסובבים אותם ועוד.
ילדים לא תמיד ידעו להגדיר את הפחד, והביטוי שלו יהיה בהתנהגות לא מסתגלת, סירוב מוחלט להשאר לבד, בקשה חוזרת ונשנית של אישורים מההורים, קושי להתרכז במשימות בבית או בבית הספר, ובמקרים קשים יותר סירוב מוחלט לצאת לפעילויות מחוץ לבית ואפילו לבית הספר. 
סימנים אלו ועוד יכולים להעיד על מצוקה שהילד סובל ממנה.

במקרים רבים זאת תקופה וזה יעבור לבד, עם הכלה ותמיכה נכונה. אם הבעיה מתמשכת, ונראה כי  היא מחמירה והולכת, אפשר ורצוי לפנות לטיפול מקצועי בחרדות אצל ילדים.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בילדים משלב מפגשים עם הילד עצמו והדרכה של ההורים. 
ניתן להסתפק בהדרכת הורים בלבד, במידה והילד מסרב או מתקשה להיפגש עם מטפל.


טיפול קוגניטיבי התנהגותי לילדים:
במקרה שהילד או הילדה מעוניינים להיפגש עם מטפל, מתאימים לגיל הילד כלים שונים שיאפשרו הבנת רגשות, מחשבות והתנהגויות. באמצעות כלי משחק יצירתיים, ציור, וקלפים מאפשרים לילד ביטוי של הדברים מהם הוא סובל או פוחד, ודרכי פתרון יצירתיות ומשעשעות איך להתגבר, להתמודד או להעלים את הפחד. 
ילדים במיוחד נהנים מטיפול בפרחי באך, ההתעסקות עם הבקבוקונים של התמציות היא מעין משחק מרתק ומעניין, ותמציות פרחי הבאך עובדות היטב על ילדים, בהקלה על פחדים, חרדות וקשיים.

הדרכת הורים:
האופן בו מתייחסים ההורים לקשיים שהילד עובר, חשוב מאד בתהליך ההחלמה. 
הורים רבים מתקשים לקבל את החרדות של הילד, ומתוך דאגה ורצון לגונן ולהקל על הסבל של הילד, עוזרים לו "יותר מדי" מצד אחד, ומצד שני לא מאפשרים את הקבלה וההכלה המלאים שהילד זקוק להם.
בהדרכת הורים בשיטה הקוגניטיבית התנהגותית, עוברים על ההתנהגויות של הילד, ועל ההתנהגויות של ההורים המטפלים ועושים התאמה לדרך הנכונה לעזור ולהגיב לילד החרד.